O nás

Kdo jsme

Valbek je projekční kancelář, která má tradici od roku 1990 v projektování liniových staveb. K dnešnímu dni nabízíme celkem 20 oborů, které se mezi sebou proplétají a dávají našim projektantům možnost projektovat malé i velké stavby nebo být součástí specializované profese. Působíme v Česku, na Slovensku, Ukrajině a ve Švédsku. Nechceme jen umět tvořit projekty, ale také poradit druhým, řídit velké investiční celky, být arbitrem v cenových relacích. Zkrátka být špičkovou firmou v oboru.

„Protože jsme nevěděli, že je to nemožné, tak jsme to dokázali.“
Roman Lenner

O Nas Valbekjob 07 1

Kým jsme

Spolu s prací se chceme i bavit, hýbat se a pomáhat. Nejlepší kombinací je pro nás spojení těchto věcí dohromady. Rádi se účastníme projektů jako Do práce na kole, Uklízíme Česko nebo Sázíme budoucnost. Přispíváme na charitu a vzdělávací projekty, např. Stopu bezpečí. Podporujeme sportovní týmy ve vybraných krajích. V březnu roku 2020, kdy nebyl dostatek ochranných pomůcek pro lékaře a domovy seniorů, jsme na své 3D tiskárně mimo pracovní dobu vyrobili přes 270 kusů ochranných štítů.

„Chceme velmi ocenit firmu Valbek za rychlost a samozřejmost poskytnutých ochranných pomůcek.“
Nemocnice Turnov

Odkud jsme
přišli

Když jsme se nechali v roce 1990 fotit pod železničním viaduktem v Kryštofově údolí, nikdo z nás si moc nedokázal představit, co s námi bude za rok natož, za třicet let. Bylo to krátce po sametové revoluci, v době, kdy slovo podnikatel znělo málem stejně exoticky a nedostupně jako kosmonaut. Vydali jsme se tak na let do neznáma, ke kterému neexistovala žádná zpáteční jízdenka. Ale naše touha objevovat nové světy byla silnější než všechny obavy dohromady. Cestou nás potkalo mnoho menších, středních, ale i velkých nehod, kdy nechybělo moc a mohli jsme nadobro zmizet v temnotách nekonečného vesmíru. Pokaždé jsme je ale dokázali překonat a pokračovat dál ve své cestě.

Více o zrodu Valbeku od roku 1990 najdete v knize Petra Vondřicha.
Valbek 30